29 kwietnia 2021

Sportowe sukcesy studentek PWSZ w Chełmie

Trzy studentki Filologii Słowiańskiej PWSZ Olha Padoshyk, Anastasiia Padoshyk i Anhelina Łysak odniosły w ostatnim okresie znakomite sukcesy sportowe w zapasach kobiet.

Najlepszy wynik osiągnęła Anhelina Łysak, która w świetnym stylu zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy.

Przed Europejskim czempionatem rozgrywanym w Warszawie, odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Polski Juniorek (do lat 20) oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23). W obu tych imprezach nasze studentki z medalami stanęły na podium.
Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Anhelina Łysak i Olha Padoshyk, a na trzecim miejscu na podium z brązowym medalem stanęła Anastasiia Padoshyk. Już w połowie maja na matach Macedonii rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 23), gdzie Polskę reprezentować będzie Anhelina Łysak.

Gratulujemy naszym studentkom zdobytych medali i życzymy dalszych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej!