17 września 2022
Aktualności UczelniKatedra Slawistyki

Slawistyka na XVIII Lubelskim Festiwalu Nauki

Podczas XVIII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Ogrody Nauki” nie zabrakło projektów edukacyjnych Katedry Slawistyki „Bajraktarzyć, czornobaić i makronić, czyli jak wojna kształtuje nasz język” – projekt autorstwa pani dr Mirosławy Kaweckiej oraz „Gdzie żyje tygrys syberyjski? Czyli kilka słów na temat fauny i flory Syberii.”

Celem projektu było zaprezentowanie ciekawostek dotyczących walorów przyrodniczych Syberii oraz różnych mnemotechnik pomocnych w nauce języków obcych.

Uczestnicy obejrzeli projekt multimedialny na temat fauny i flory, a także mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowo-przyrodniczych dotyczących metod szybkiego zapamiętywania i uczenia się.

Projekt podsumowały quizy wiedzy i konkursy z nagrodami.

Kierownikiem projektu była pani mgr Ewelina Śmigielska, współorganizatorkami – studentki I roku: Wiktoria Lemińska i Joanna Bejda.

Projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. W 4 edycjach uczestniczyli uczniowie z chełmskich szkół: II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie oraz Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie .

Dziękujemy za udział! Zapraszamy w przyszłym roku!