12 września 2022
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i LotnictwaOgólnouczelniane

Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski w PANS w Chełmie

W dniach 6-10.09.2022 r. PANS w Chełmie kolejny raz gościła pilotów Samolotowej Kadry Narodowej. Na lotnisku w Depułtyczach Królewskich rozegrane zostały 12. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski, zorganizowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Aeroklub Polski, a współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

W imprezie udział wzięło 10 załóg z 9 aeroklubów, w tym 2 załogi reprezentujące PANS w Chełmie. Rajdowe mistrzostwa w Chełmie były jednocześnie ostatnim sprawdzianem Polskiej Reprezentacji przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w listopadzie w RPA.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie miała swoich reprezentantów w lataniu rajdowym w następujących składach:

• Konrad Partyka (aktualny mistrz Polski juniorów w lataniu precyzyjnym) – pilot
    Hubert Chylewski (członek kadry narodowej juniorów w lataniu precyzyjnym) – nawigator
  • Jakub Romaniuk – pilot
    Krzysztof Gronberski – nawigator

Studenci PANS w Chełmie jako debiutanci w lataniu rajdowym podjęli udaną rywalizację z wielokrotnymi mistrzami świata i tym samym chełmska Uczelnia ma godnych reprezentantów we wszystkich dyscyplinach nawigacyjnych sportów samolotowych.

Zwycięzcy 12. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Polski:

• Skalik Marcin/Skalik Joanna (ACz)
  • Wieczorek Krzysztof/Wieczorek Kamil (AKr)
  • Radomski Bolesław/Lechowski Dariusz (APom/ANt).

Gratulujemy!!

Partnerami wydarzenia byli Gmina Chełm, prof. Józef Zając Senator RP oraz Warter Aviation Fuels, Warter Aviation Fuels Polska, marki należące do Warter Fuels.