12 stycznia 2024
OgólnouczelnianeWspółpracaWyróżnione

Rozwijamy współpracę z Recykl O. O. S.A.

8 stycznia 2024 roku Rektor Uczelni prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil gościł Dyrektora Recykl O. O. S.A. Oddziału w Chełmie Pana Grzegorza Karnickiego.

Na spotkaniu zostało uroczyście przekazane podpisane porozumienie, którego celem  jest rozwijanie i pogłębianie wzajemnej współpracy, rozszerzanie osiągnięć, zapewnienie wysokiego poziomu studiów i rozwoju badań naukowych i prac rozwojowych oraz zapewnienie wymiany doświadczeń.

Strony ustaliły pierwsze zakresy współpracy badawczej, które dotyczyć będą badania trwałości mieszanek asfaltowych wzmocnionych włóknami syntetycznymi z recyklingu zużytych opon wraz z opracowaniem na ich podstawie dodatków wielofunkcyjnych oraz badania sposobu oceny zawartości cząstek gumy w mieszaninie włókien syntetycznych.