22 lutego 2023
Wyróżnione

Rozpoczęcie współpracy PANS w Chełmie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej

21 lutego br. Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie wraz z Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Anitą Oleksiak podpisali list intencyjny, inaugurujący współpracę pomiędzy PAŻP a Uczelnią.

Strony zadeklarowały chęć wypracowania porozumienia w zakresie wymiany wiedzy i posiadanego doświadczenia, organizacji i realizacji szkoleń dla personelu służb ruchu lotniczego oraz tworzenia standardów szkoleniowych, ważnych ze względu na profil Uczelni i funkcjonujący w jej strukturach Ośrodek Kształcenia Lotniczego oraz głównego zadania Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jakim jest zapewnienie bezpiecznego i płynnego ruchu lotniczego w kraju.