15 marca 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Przemek Kossakowski w PANS w Chełmie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie 14 marca br. miała przyjemność gościć wyjątkowego i charyzmatycznego gościa – dziennikarza, podróżnika i pedagoga Przemysława Kossakowskiego.

Choć sam gość dystansuje się od określeń „podróżnik” i „dziennikarz” to właśnie opowieści  z tych obszarów jego życia wywoływały podczas spotkania śmiech, zachwyt, pytania a niekiedy nawet przerażenie (pijawki, zakopywanie w grobie, pożar na głowie, itd.).  Natomiast refleksje związane z udziałem w projekcie „Down The Road” i „Projekt Cupid” pokazywały bądź przypominały słuchaczom, jak wielkim darem jest życie, praca, związki i jak bardzo brakuje ich osobom z niepełnosprawnościami w takim zwyczajnym, codziennym wydaniu.

Wszyscy uczestnicy podkreślali ciepło, bezpośredniość, poczucie humoru i prawdziwość gościa spotkania. Przemek Kossakowski odpowiadał na wszystkie pytania i jeszcze długo po wystąpieniu rozmawiał z zainteresowanymi i pozował do pamiątkowych zdjęć.