11 grudnia 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelnianeUniwersytet III wieku

Przegląd kolęd i pastorałek UTW i MOPR w Chełmie

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Chełmie zaprosili seniorów z terenu miasta Chełm na Przegląd Kolęd i Pastorałek. Spotkanie odbyło się w Instytucie Neofilologii PANS w Chełmie w ramach Kawiarenki dla seniorów Platino Cafe, działającej przy Dziennym Domu Senior+.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Pierwsze miejsce zdobyła Pani Mirosława Semeniuk z Klubu Złota Jesień, drugie Pani Kazimiera Klepka z DDS+, a trzecie miejsce zajęły ex aequo Pani Halina Rosiak z Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych oraz Pani Barbara Zatorska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prorektor ds. Rozwoju prof. PANS dr hab. Józef Zając, Senator RP, dyrektor Centrum Integracji Społecznej Bożena Stasiak, dyrektor biura Poseł RP Anna Dąbrowskiej – Banaszek Rafał Bukowski, dyrektorzy MOPR w Chełmie Anna Szalast i Dorota Betka – Bartosiewicz.

Podczas spotkania wszyscy zebrani wspólnie śpiewali kolędy i złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne.