12 kwietnia 2023
Aktualności UczelniInstytut Nauk Medycznych

Przedszkolaki opatrywały rany pod okiem studentek Pielęgniarstwa

28 marca 2023 r. studentki pierwszego roku Pielęgniarstwa studiów II stopnia należące do Studenckiego Koła Nauk Medycznych PANS w Chełmie w ramach promocji zdrowia zorganizowały zajęcia dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Chełmie.

Zajęcia edukacyjne przeprowadzone były w ramach akcji pt. „Gdy się skaleczę, to odpowiednio to leczę – opatrywanie ran”. Wzięła w nich udział grupa nr IV ( 6-cio latków). Celem głównym było zapoznanie dzieci ze sposobami opatrywania ran. Na spotkaniu dzieci poznały podstawy desmurgii, cel dezynfekcji i zakładania  opatrunku, konsekwencje braku dezynfekcji skaleczenia. Nauczyły się  właściwego zareagowania w razie skaleczenia i rozróżniania środków opatrunkowych i dezynfekujących.

Mali uczestnicy chętnie zaangażowali się i czynnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach przygotowanych w ramach zajęć. Plan zajęć edukacyjnych został przygotowany i zrealizowany przez studentki: Małgorzatę Cieślak, Katarzynę Dąbrowska i Justynę Chmiel pod kierunkiem Opiekuna Koła Naukowego – mgr Moniki Szarkowskiej Skiby.