4 grudnia 2023
Aktualności UczelniInstytut Matematyki i InformatykiOgólnouczelniane

Przedstawicielki PANS w Chełmie na XII Forum Klubu Młodych Odkrywców

Już po raz kolejny przedstawicielki Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr Elżbieta Miterka oraz Sylwia Maciuk reprezentowały Uczelnię podczas XII Forum Klubu Młodych Odkrywców, odbywającego się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

PANS w Chełmie od 2017 roku pełni rolę Partnera Regionalnego CNK w programie KMO prowadząc sieć nauczycieli Lubelszczyzny, zrzeszonych w programie. W 2022 roku do partnerstwa dołączyło Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Tegoroczne Forum dla nauczycieli opiekunów KMO zgromadziło 300 osób z 9 krajów: Polski, Gruzji, Ukrainy, Armenii, Etiopii, Rumunii, Niemiec, Izraela i Kuby. Tematyka spotkania dotyczyła efektywnej współpracy.

W bogatym programie spotkania znalazły się warsztaty, nagrodzenie zwycięzców konkursu Mistrzowie KMO, Giełda Inspiracji. Zaplanowanym działaniom towarzyszyło moc rozmów, uczenie się od siebie i wspólne eksperymentowanie podczas zwiedzania CNK. Kolejne spotkanie już za rok.