24 listopada 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Przedstawicielki PANS w Chełmie na XI Kongresie KMO

18 i 19 listopada 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się XI Forum Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w programie KMO w województwie lubelskim, był reprezentowany przez Elżbietę Miterkę oraz Sylwię Maciuk, trenerki i koordynatorki programu KMO w województwie lubelskim.

W pierwszym dniu wydarzenia odbyła się Giełda Inspiracji, podczas której nasze Koordynatorki wraz z Panią Barbarą Foryt zaprezentowały pod hasłem „Różnorodność nas łączy i inspiruje” gry i zagadki matematyczne wraz z wynikami projektu „Drzewa wokół nas”.

Drugiego dnia XI Forum KMO, trenerki Elżbieta Miterka oraz Sylwia Maciuk realizowały dla społeczności KMO autorski warsztat „Odważ się i sprawdź, czyli konstruowanie narzędzi do pomiaru sprawczości opiekunów i klubowiczów”. Uczestniczyły również w spotkaniu międzynarodowej społeczności Partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają Program Kluby Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie, Rumunii i Armenii.