24 stycznia 2023
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Pracownicy i studenci PANS w Chełmie na „IV Jarosławskim Forum Audytu – BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM

Uczelnia PANS w Chełmie to nie tylko zajęcia dydaktyczne ale również działalność naukowo-badawcza. W dniach 18-19 stycznia odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „IV Jarosławskie Forum Audytu – BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM”, w której wzięli udział pracownicy Katedry Nauk o Bezpieczeństwie oraz Katedry Zarządzania Bezpieczeństwem Narodowym, a także studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Konferencja organizowana była w formie wideokonferencji, której celem była prezentacja dorobku nauki i praktyki gospodarczej, wymiana doświadczeń i wiedzy na temat współczesnych zagrożeń, wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniające się otoczenie. Organizatorem konferencji była Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu przy współpracy m.in. z PANS w Chełmie.

Podczas konferencji swoje prelekcje wygłosili kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie płk prof. dr hab. inż. Leszek Elak – „Wojna na Ukrainie – konsekwencje dla Europy”, dr Sławomir Żurawski – „Rola walki informacyjnej w obecnych konfliktach zbrojnych” oraz studentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne Pani Karolina Brysiak – „Cyberprzestrzeń jako zagrożenie w aspekcie edukacji dzieci i młodzieży”.
Rezultaty swoich badań zarówno pracownicy jak również studenci opublikują w pokonferencyjnej monografii naukowej.