14 października 2022
Wyróżnione

Porozumienie pomiędzy PANS w Chełmie a Ryanair Sun s.a. (Buzz)

Ryanair Sun s.a. (Buzz) to kolejna linia lotnicza, która doceniła wysoką jakość szkolenia lotniczego w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Na podstawie podpisanego pomiędzy stronami Porozumienia, studenci oraz absolwenci posiadający licencję pilota samolotowego zawodowego uzyskaną w ramach specjalizacji Pilotaż samolotowy, będą mogli przystąpić do programu dla kandydatów na pilotów Boeing 737, organizowanego przez Ryanair s.a.

Porozumienie ze strony Uczelni podpisał JM Rektor, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, profesor PANS w Chełmie, któremu towarzyszył Dyrektor Centrum Lotniczego Łukasz Puzio. Ryanair s.a. reprezentował Prezes Zarządu Michał Kaczmarzyk, a także Luiza Marszałek Menager Warsaw Aviation Sp. z o.o.
Buzz to polskie linie lotnicze obsługujące loty czarterowe do popularnych kierunków wakacyjnych i loty rozkładowe w ramach grupy Ryanair. Tym samym są to linie będące jednym z największych pracodawców w branży lotniczej.

Współpraca pomiędzy jednostkami będzie przynosić wymierne efekty dla obu stron, najwięcej natomiast zyskają studenci-piloci, dla których będzie to duża szansa rozwoju zawodowego.