24 listopada 2022
Wyróżnione

Porozumienie o współpracy z II LO w Chełmie

21 listopada br. JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie podpisał Porozumienie o współpracy Uczelni z II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie, reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły Pana mgr. Zbigniewa Niderlę.

Przedmiotem porozumienia jest utworzenie tzw. klas „akademickich” w II LO w Chełmie, w szczególności w zakresie edukacji lotniczej (obsługa ruchu lotniczego – pilotaż, dyspozytor lotniczy i personel lotniczy – stewardesa) oraz objęcie ich patronatem naukowym przez Centrum Lotnicze PANS w Chełmie.

Obie strony zadeklarowały współpracę, która realizowana będzie poprzez opracowanie rozszerzonych programów nauczania z wyżej wymienionych obszarów, a następnie prowadzenie zajęć i wykładów przez nauczycieli akademickich. Ponadto, uczniowie liceum będą mogli uczestniczyć w sesjach naukowych, wykładach otwartych i innych spotkaniach cyklicznych w PANS w Chełmie oraz w kołach naukowych prowadzonych na Uczelni.

Istotnym elementem zawartym w Porozumieniu jest organizowanie seminariów, wykładów, sympozjów z udziałem nauczycieli akademickich PANS w Chełmie oraz nauczycieli II LO w Chełmie.

Współpraca ma na celu promowaniem wśród młodych ludzi idei zdobywania wiedzy, nowych umiejętności i uważnego kształtowania swojej drogi zawodowej.