19 czerwca 2024
Wyróżnione

Porozumienie o współpracy w zakresie kierunków Pielęgniarstwo i Położnictwo

18 czerwca br. JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie mgr Halina Smyk, podpisali Porozumienie o współpracy w zakresie kierunków Pielęgniarstwo i Położnicwo.

W spotkaniu wzięła również udział Pani dr n. o zdr. Aneta Kościołek – Dyrektor Instytutu Nauk Medycznych PANS w Chełmie. Strony ustaliły współdziałanie w zakresie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, w tym cyklu wykładów otwartych, spotkań, warsztatów, konferencji, debat tematycznych czy seminariów z udziałem studentów i nauczycieli akademickich oraz uczniów i nauczycieli Liceum.
Porozumienie przewiduje też możliwość korzystania z zasobów bibliotecznych Uczelni przez młodzież i nauczycieli I LO na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.

Za koordynację współpracy z ramienia PANS w Chełmie odpowiadać będzie dr Iwona Lasek-Surowiec, zaś z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego dr Teresa Kurzępa.