18 marca 2022
OgólnouczelnianeAktualności Uczelni

Pomoc humanitarna z Lotniska Depułtycze Królewskie

W ostatnim trudnym czasie Lotnisko Depułtycze Królewskie to nie tylko Ośrodek Kształcenia Lotniczego, to także miejsce z którego korzystają wolontariusze niosący pomoc dla potrzebujących.

Lotnisko wykorzystywane jest przez samoloty przylatujące z całej Polski, z najpotrzebniejszymi towarami na pokładzie, które szybko muszą dotrzeć np. na teren przejścia granicznego bądź do ośrodków dla uchodźców. Lotnisko wykorzystywane jest także jako przystanek, z którego ukraińskie rodziny, najczęściej są to matki z dziećmi, są transportowane w odległe miejsca Polski. Od początku konfliktu z lotniska skorzystało już kilkanaście rodzin, które bezpiecznie dotarły pod wskazany adres.

W ewakuacji bierze udział kilkanaście statków powietrznych, będących własnością prywatnych podmiotów, które oferują swoją pomoc zupełnie bezinteresownie.

Uczelnia z wielkim zaangażowaniem włącza się w każdą inicjatywę, w której może pomóc ludziom uciekającym przed wojną.