22 września 2021
Ogólnouczelniane

Piloci PWSZ w Chełmie w Pobiedniku Wielkim

Relacja ekipy PWSZ w Chełmie z Konsultacji Treningowych oraz 58. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki w Pobiedniku Wielkim.

„W dniach 14-19.09.2021 na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyły się Konsultacje Treningowe oraz 58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.

15 i 16 września przeznaczono na trening przed zawodami. Pozwoliło to pilotom zapoznać się z bardzo trudnym nawigacyjnie terenem wokół Krakowa. Ogromna liczba dróg, skrzyżowań i pagórkowaty teren sprawiają, że nawet bardzo doświadczeni zawodnicy łatwo popełniają tu błędy.
Podczas zawodów plany krzyżowała pogoda. Deszcz, słaba widzialność oraz niskie podstawy chmur sprawiły, że pierwszy dzień 58. Lotu Południowo-Zachodniej Polski spędziliśmy na ziemi. Drugiego dnia podstawa i widzialność poprawiły się na tyle, że wykonaliśmy jedną trasę zawodniczą. Wiodła ona przez pagórkowate tereny na południowy wschód od Krakowa. Podczas trasy przelatywaliśmy przez słabe opady, nie przeszkodziły one jednak w wykonaniu lotu.

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie na 58. LPZP reprezentowali Tamara Piotrowicz, Hubert Chylewski, Maciej Błażej, Konrad Partyka, Patryk Gąsior i Damian Czak na 3 samolotach Cessna 152.

Zwycięzcą zawodów został Michał Bartler tym samym wygrywając Puchar Polski 2021. Drugie miejsce zajął Marek Kachaniak, trzeci był Michał Wieczorek. Reprezentanci PWSZ w Chełmie zajęli 9, 10, 16, 18, 19 i 21 miejsce.

Serdecznie dziękujemy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie oraz Partnerowi wspierającemu naszą kadrę Warter Aviation Fuels Warter Aviation Fuels Polska, marki należące do Warter Fuels za możliwość reprezentacji podczas 58. LPZP oraz Aeroklubowi Polskiemu i Krakowskiemu za organizację zawodów!”

Tamara Piotrowicz
Hubert Chylewski