4 października 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Pierwsze miejsce PANS w Chełmie na XVI edycji Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania

Reprezentacja Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie wywalczyła pierwsze miejsce w XVI edycji Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania!

Nasi piloci w dniach 2 i 3 września 2023 r. wzięli udział w XVI edycji Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania, organizowanych przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej. Zawody odbyły się na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, a wzięło w nich udział 17 zawodników, m. in. z Rzeszowa, Dęblina, Warszawy i Wrocławia.

PANS w Chełmie reprezentowali:

• Matylda Kołeczek
  • Sebastian Kołomański
  • Bartłomiej Szydłowski
  • Jan Kusiak

Zawody składały się z trzech etapów, podczas których zadaniem pilotów było wylądowanie jak najbliżej uprzednio wyznaczonej linii. W pierwszym etapie każdy zawodnik miał po 2 próby, z których wyciągnięta była średnia odległość szybowca od linii. Do drugiego etapu dostało się 11 zawodników, których średnia odległość była najmniejsza. W drugim etapie zawodnicy mieli tylko jedną szansę na wykonanie celnego lądowania i po serii 11 lotów pięcioro najwyżej sklasyfikowanych zawodników wzięło udział w trzecim etapie, gdzie każdy z nich wykonał dwa loty.

Do finałowego etapu dostali się reprezentanci naszej Uczelni: Matylda Kołeczek, Sebastian Kołomański oraz Jan Kusiak.

Rywalizacja charakteryzowała się dużą intensywnością, a wyniki były bardzo do siebie zbliżone. Po ostatniej serii lotów wyłoniono zwycięzców.

Wyniki w konkurencji na celność lądowania indywidualnie:

• Sebastian Kołomański – 1. Miejsce
  • Matylda Kołeczek – 4. Miejsce