30 sierpnia 2022
Wyróżnione

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie AMBASADOREM WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO!

Jest nam niemiernie miło poinformować, że PAŃSTWOWA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W CHEŁMIE otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2021 rok w kategorii Instytucja!

Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznawany jest od 1999 roku w trzech kategoriach: osobie, firmie i instytucji za szczególny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jej granicami. O wyborze nominowanych i laureatów decyduje kapituła pod  przewodnictwem Marszałka Województwa Lubelskiego. W minioną sobotę, 27 sierpnia br., w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się 23. gala Ambasadorów. Podczas wydarzenia laureaci Marka Lubelskie odebrali swoje certyfikaty.

Jestem dumny z tak prestiżowego wyróżnienia. Należy się ono całej kadrze naszej Akademii. Warto zaznaczyć, że jako uczelnia państwowa, by móc odnosić sukcesy na arenie polskiej ale i międzynarodowej, potrzebne są dwa elementy. Jeden kluczowy to oczywiście świetna kadra, zaangażowani ludzie z pasją, których nam na uczelni nie brakuje. Drugim elementem jest odpowiednie wsparcie władz, zarówno centralnych jak i samorządowych, by Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie mogła jeszcze bardziej promować i sławić województwo lubelskie w całej Europie. – powiedział Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie.

W uzasadnieniu wyróżnienia kapituła podkreśliła, iż „AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W CHEŁMIE to jedna z najbardziej innowacyjnych uczelni regionu i kraju, która w ciągu zaledwie 20 lat stała się uczelnią przyszłości o międzynarodowym zasięgu. Chełmska uczelnia jest największą cywilną uczelnią lotniczą w Polsce, która kształci pilotów, mechaników i dyspozytorów lotniczych. Uczelnia posiada ponad 40 nowoczesnych laboratoriów i Akademicki Port Lotniczy wraz z nowoczesną flotą powietrzną. Jednym z ważniejszych sukcesów uczelni było utworzenie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Centrum Egzaminów Teoretycznych.”

– Mam nadzieje, że nowi markowicze i ambasadorzy, którzy dzisiaj zostali wyłonieni, są początkiem drogi ku lepszej przyszłości województwa lubelskiego – podsumował wydarzenie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.