11 września 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

PANS w Chełmie podczas 12. Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie jest wyjątkową i ważną imprezą kulturalną, która jednoczy czytelników w całym kraju.

Podczas 12. odsłony tego wydarzenia książka „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej była wspólną lekturą, której fragmenty czytali czytelnicy i reprezentanci różnych instytucji w wielu miastach Polski.

Władze Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie – JM Rektora prof. PANS dra hab. inż. Arkadiusza Tofila oraz Prorektor ds. Studenckich dr Beatę Fałdę oraz Prorektora ds. Rozwoju prof. PANS dra hab. Józefa Zająca, Senatora RP – podczas 12. Narodowego Czytania reprezentowali w Galerii Chełmskiej Aneta Klajnert, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie Katarzyna Józefacka, a przed Ratuszem na Placu Litewskim w Lublinie prof. PANS dr hab. inż. Jerzy Józwik.