13 września 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

PANS w Chełmie na XVIII Lubelskim Pikniku Naukowym

11 września 2022 r. na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Lubelski Piknik Naukowy w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i pieczołowicie przygotowane przez uczelnie wyższe z Lubelszczyzny zepsuł niestety padający deszcz i nieprzyjemna aura. Plenerowe prezentacje projektów i pokazów oraz występy zespołów muzycznych na scenie zwiedzający oglądali pod parasolami i kapturami.
Lubelski Festiwal Nauki to największe wydarzenie kulturalno-naukowe w Lublinie, które wpisało się w kalendarz aktywności akademickich. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Ogrody nauki!”.

Stoisko Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie przyciągało jak zawsze fanów awioniki symulatorem lotu i sympatycznymi pilotami. Ponadto przedstawiciele PANS w Chełmie odpowiadali na rozliczne pytania związane z charakterem studiów, wyposażeniem Centrum Studiów Inżynierskich, formą zajęć, itd. Bardzo ciekawie zaprezentował się także Instytut Nauk Medycznych, promując kierunek Pielęgniarstwo.

Najwięcej spojrzeń i atencji dostawali nasi dostojnie wyglądający lotnicy w mundurach, którzy zapraszali na studia lotnicze. Na specjalnie na tę okazję przywiezionym symulatorze lotów, młodsi i starsi zwiedzający czekali, by zasiąść za sterami samolotu i wykonać wirtualny przelot nad Depułtyczami Królewskimi.

Impreza pomimo deszczowej pogody okazała się dla przedstawicieli chełmskiej Uczelni udana i jak zawsze bardzo dobrze przygotowana. Do zobaczenia za rok!