28 maja 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i LotnictwaOgólnouczelniane

PANS w Chełmie na Hackathon AviaTech Challenge

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Hackathon AviaTech Challenge, który w dniach 18-19 maja był częścią niezwykłego wydarzenia jakim jest XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki był wydarzeniem inspirującym i pobudzającym kreatywność.

Naszą zdolną drużynę reprezentującą PANS w Chełmie tworzyli: Marcel Lewczuk, Kamil Tynka, Patryk Saderski, Michał Arbuz, Piotrek Bieńkowski Maciej Maćkowiak, Radek Połubok.

Uczestnicy przez dwie dobry pracowali nad zagadnieniami, stworzonymi wspólnie z naszymi partnerami tak, by stworzyć rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować branżę lotniczą i wpłynąć na naszą przyszłość!

W wydarzeniu udział wzięło blisko 400 uczestników, którzy tworzyli 95 zespołów. Przesłali oni do finalnej oceny blisko 90 projektów, dotykających różnych specjalizacji lotnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem na: dual-use/defence, bezpieczeństwie transportu lotniczego, ekologii oraz UAV.

Śmiało można stwierdzić, że było to najbardziej kreatywne i innowacyjne wydarzenie w branży lotniczej, a także największy hackathon lotniczy nie tylko w Polsce ale też w Europie, i jeden z największych na świecie. Najmłodszy uczestnik wydarzenia miał 4, a najstarszy 73 lata! W wydarzenie zaangażowanych było 21 organizatorów/koordynatorów sekcji oraz blisko 50 wolontariuszy, Organizatorzy zrealizowali największą w Polsce jednorazową dostawę pizzy w liczbie 500 sztuk i „hektolitry” kawy, energetyków i izotoników.

Wydarzenie wygenerowało ogromne zainteresowanie, poprzez stronę i kanały social media przeszły dziesiątki tysięcy odbiorców, powstało kilkadziesiąt publikacji medialnych i setki wpisów w social mediach ze strony partnerów, uczestników i zaproszonych gości.

Podsumowanie wydarzenia pojawi się w drukowanym, czerwcowym wydaniu Przeglądu Lotniczego.