25 września 2023
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

PANS w Chełmie na Dniach Otwartych w ZSCKR w Okszowie

21 września 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie odbył się Dzień Otwarty organizowany we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Lublinie w ramach programu „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Pracownicy Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie brali czynny udział w wydarzeniu prezentując ciekawą ofertę dydaktyczną.

Pierwszą część wydarzenia stanowiły wykłady tematyczne dotyczące bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, po których uczniowie przystąpili do testu wiedzy. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Senator RP dr hab. Józef Zając, profesor PANS w Chełmie byli jednymi z fundatorów nagród dla laureatów konkursu. W drugiej części młodzież miała możliwość zapoznać się ze stanowiskami zaproszonych gości oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Chełmie, Zakład Karny w Chełmie czy Państwową Straż Pożarną w Chełmie. Stanowisko przygotowane przez PANS cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy do fotorelacji.