2 listopada 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

PANS w Chełmie gościem Giełdy Zawodów w II LO w Chełmie

Ubiegły tydzień w II LO w Chełmie minął pod znakiem wyboru zawodu i prowadzącej do niego ścieżki kształcenia. Na coroczną „Giełdę Zawodów”, zaproszona została już tradycyjnie Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Wszystkie klasy maturalne przez kolejne dni miały okazję wysłuchać wykładów przedstawiciela PANS w Chełmie, który zdradził wskazówki pomocne przy wyborze kierunków studiów, specjalności i specjalizacji. Omówił też korzyści płynące z aktywności podczas studiów, takich jak działalność w kołach naukowych, samorządzie studenckim czy wolontariacie. Nie zabrakło też informacji o stypendiach oraz korzystnym dla żaków kredycie studenckim.

Obecni na spotkaniach z młodzieżą byli też studenci piloci PANS w Chełmie, którzy odpowiadali na pytania związane nie tylko z Pilotażem, ale także z kierunkiem Mechanika i budowa maszyn oraz laboratoriami i praktykami na studiach inżynierskich.

Promocję Uczelni wsparli w tym zakresie Michał Pożarowczyk, Jakub Janowski i Michał Błasiak.

Atrakcją panelu specjalistów, związanego z zawodami mundurowymi, geodezją, prawem czy zawodami lotniczymi, był niewątpliwie nasz student pilot Dawid Kalinowski. Po znakomitym wystąpieniu jeszcze długo odpowiadał na liczne pytania maturzystów o specyfikę swoich studiów i zawodu, który wybrał.