30 kwietnia 2022
Koło Nauk Medycznych

Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Współczesne wyzwania zespołu terapeutycznego

27 kwietnia 2022 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa  Współczesne wyzwania zespołu terapeutycznego  – zorganizowana przez Instytut Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W studenckiej sesji „ referaty” czynny udział wzięli studenci należący do Studenckiego Koła Nauk Medycznych prezentując następujące prace:

„Symbole i tradycje w pielęgniarstwie”
autorzy: Piotr Faryński, Natalia Ajfler, Anna Bezler, Aleksandra Czyżma, Aleksandra Fituła

„Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem z czerniakiem”
autor: Michalina Dębińska

„Style komunikacji i typy zachowań wśród studentów na kierunku pielęgniarstwo”
autorzy: Kinga Monastyrska, Krzysztof Bąkowski, Magdalena Kaszak, Piotr Faryński, Natalia Ajfler, Anna Bezler, Aleksandra Czyżma, Aleksandra Fituła.

Studenci aktywnie uczestniczyli również w sesji studenckiej „e-postery” prezentując  prace :

1. „Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem po zabiegu usunięcia guza szyjki macicy”- Agata Siennica
  2. „Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentką z depresją poporodową”- Agnieszka Kozak, Aneta Bienias
  3. „Opieka i zadania edukacyjne pielęgniarki nad pacjentem z chorobą afektywną dwubiegunową”- Katarzyna Natalia Tomasik
  4. „Analiza postaw społecznych w aspekcie pandemii oraz szczepień przeciw COVID-19 wśród mieszkańców województwa lubelskiego”- Wiktoria Kozłowska, Paulina Kosińska, Sylwia Becz, Dominika Flisiuk, Agnieszka Nowosadzka.

Wszystkie wystąpienia studentów aktywnie działających w Kole Naukowym Instytutu Nauk Medycznych PWSZ  w Chełmie zostały przygotowane pod kierunkiem Opiekuna Koła – mgr Moniki Szarkowskiej Skiby.