7 marca 2022
Instytut Nauk MedycznychAktualności UczelniMonoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

26 stycznia 2022 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Wielowymiarowość pielęgniarskiej praktyki zawodowej” zorganizowana przez Instytut Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Patronat honorowy sprawował JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. Sesję plenarną konferencji otworzyło wystąpienie Dyrektora Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie dra n. med. Huberta Słodzińskiego, Władz Uczelni w osobie Prorektora ds. Rozwoju dr hab. Józefa Zająca, prof. PWSZ w Chełmie, oraz Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Chełmie Pani Izabeli Chałaj. Wykład inauguracyjny pt. ,,Dialog motywujący w wielowymiarowej opiece pielęgniarskiej” wygłosiła dr n. o zdr. Zofię Sienkiewicz.

Konferencja składała się z 7 równoległych sesji, w których zaprezentowano 112 wystąpień.