4 czerwca 2022
Koło Nauk Medycznych

Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Medyczno – społeczne aspekty opieki nad człowiekiem w zdrowiu i chorobie”

31 maja 2022 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa   „Medyczno – społeczne  aspekty opieki nad człowiekiem w zdrowiu i chorobie” zorganizowana przez Instytut Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

W studenckiej sesji „referaty” czynny udział wzięli studenci należący do Studenckiego Koła Nauk Medycznych: Aleksandra Fituła, Aleksandra Czyżma, Natalia Ajfler, Anna Bezler, Piotr Faryński, Kinga Monastyrska, Magdalena Kaszak, Krzysztof Bąkowski – prezentując pracę pod tytułem: „Analiza zjawiska prokrastynacji wśród studentów kierunku pielęgniarstwo w PANS w Chełmie”.

W sesji tej wzięła również udział studentka III roku kierunku pielęgniarstwo – Pani Klaudia Salamon wygłaszając referat na temat: „Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem po przeszczepie nerki ”.

Studenci aktywnie uczestniczyli również w sesji studenckiej „e-postery” prezentując pracę p.t.: „Style komunikacji i typy zachowań wśród studentów na kierunku pielęgniarstwo”.

Wszystkie wystąpienia studentów aktywnie działających w Kole Naukowym Instytutu Nauk Medycznych PANS w Chełmie zostały przygotowane pod kierunkiem Opiekuna Koła – mgr Moniki Szarkowskiej Skiby.