5 marca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk MedycznychOgólnouczelniane

Odeszła Pani Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska

Z niedowierzaniem i głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Prof. dr hab. n. med. Elżbiety Starosławskiej, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli i wieloletniego wykładowcy Instytutu Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. – Pani Profesor dzięki swej sile i pasji do walki z chorobą była nadzieją i autorytetem dla całego społeczeństwa regionu lubelskiego, a nawet całego kraju. Jej osiągnięcia zarówno  w obszarze badań naukowych, ratowania życia, jak i wsparcia dla pacjentów tworzyły godną do naśladowania postawę systemu opieki zdrowotnej – podkreśla prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PANS w Chełmie.

Rodzinie i najbliższym zmarłej Pani Profesor przekazujemy wyrazy współczucia – pogrążeni w smutku i żałobie Rektor, Senat  i cała społeczność akademicka PANS  w Chełmie.