17 czerwca 2024
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Niedźwienalia 2024

Niedźwienalia, czyli chełmskie święto żaków ma już długą tradycję w naszym mieście.

Także i w tym roku studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprosili mieszkańców Chełma i okolic do wspólnej zabawy. Wydarzenie w Kumowej Dolinie rozpoczęło się o godz. 17.00 koncertem oczekiwanego przez młodzież zespołu Bracia Figo Fagot. Tego dnia chełmska publiczność miała wielką przyjemność bawić się także z zespołami Poparzeni Kawą Trzy oraz Afromental.

Organizatorami imprezy była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Uczelniana Rada Samorządu Studentów PANS w Chełmie. Niedźwienalia uroczyście otworzył Rektor Akademii prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Piątkowe popołudnie i wieczór pod egidą PANS w Chełmie wypełniony był również wieloma innymi atrakcjami, m.in. konkursami z nagrodami od sponsorów, rozgrywkami gier Chełmowego Jaru – klubu miłośników gier planszowych i fantastyki oraz atrakcje zorganizowane przez Świat Rozrywki dla najmłodszych uczestników. Przy okazji Niedźwienaliów odbyła się zbiórka karmy dla zwierzaków, będących pod opieką Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt oraz Fundacji dla zwierząt „Szczęśliwy Los”.

Patronatem honorowym objął studenckie wydarzenie Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek, natomiast patronatem medialnym TVP3 Lublin, Radio BonTon, Super Tydzień Chełmski oraz Nowy Tydzień.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta ChełmChełmskiego Domu Kultury, uczestnicy eventu mogli posłuchać zespołu „Afromental” na deskach Amfiteatru.

Dziękujemy również pozostałym sponsorom za zaangażowanie:

• Chełmskie Linie Autobusowe Spółka z o. o.
  • Ksero Chełm M&Ł Kanarszczuk
  • Marex Chełm Biżuteria i Zegarki