12 czerwca 2023
Aktualności Uczelni

Nauczyciel akademicki PANS w Chełmie doceniony!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nauczyciel akademicki Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. Ignacy Piotr Kitowski, prof. PANS w Chełmie został uhonorowany brązowym medalem „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”.

Odznaczenia przyznawane są za szczególne zasługi dla szkolnictwa wyższego i nauki, w tym za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej lub organizacyjnej.

Podczas uroczystości w Ministerstwie Edukacji i Nauki minister Przemysław Czarnek wręczył medale oraz dyplomy i wyróżnienia za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej oraz za całokształt dorobku.

Chcemy uhonorować wybitnych profesorów i podkreślić państwa wkład w rozwój Polski – mówił szef resortu edukacji i nauki do zgromadzonych laureatów. – Dziś na sali mamy znakomitych profesorów polskich uczelni, pracujących dla Polski i uprawiających naukę dla świata, tak jak to robił Mikołaj Kopernik. Mikołaj Kopernik urodził się 550 lat temu jako poddany króla polskiego ale swoją rewolucję, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, dokonał dla Europy i świata. Dokładnie tak samo jak państwo swoje osiągnięcia naukowe i swoją aktywność naukową, a obok naukowej bardzo często też społeczną dedykujecie całej ludzkości – dodał minister.

Wszyscy uhonorowani oraz pełna informacja MEiN: