21 września 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Nasza Studentka ANHELINA LYSAK BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW ŚWIATA!

Z dumą informujemy o ogromnym sukcesie naszej studentki Anheliny Lysak, która na Mistrzostwach Świata Seniorek w zapasach zdobyła brązowy medal!!

W drodze do medalu Anhelina pokonała przez położenie na łopatki groźną reprezentantkę Indii, następnie uległa Amerykance – Mistrzyni Olimpijskiej. W trzecim pojedynku przez tzw. przewagę techniczną pokonała reprezentantkę Kazachstanu (10-0). W decydującej walce, kto z brązowym medalem stanie na podium, Anhelina pokonała reprezentantkę Mongolii na punkty 10 – 6.

Jest to niewątpliwie największy sukces tej uzdolnionej zawodniczki. Jej głównym celem jest zakwalifikowanie się do największej i najstarszej imprezy na świecie tj. Igrzysk Olimpijskich, Paryż 2024. Biorąc pod uwagę jej talent i zaangażowanie w procesie szkoleniowym, ma ona duże szanse aby uczestniczyć w tym największym święcie sportowym i walczyć o ten najważniejszy medal dla każdego sportowca.

Trzymamy kciuki i gratulujemy!!