27 maja 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Narodowa Reprezentacja Akademicka – III edycja

Dwóch studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zostało beneficjentami III edycji programu „Narodowa Reprezentacja Akademicka”. Dzięki temu łatwiej będzie im łączyć naukę z karierą sportową.

Projekt wsparcia procesu kształcenia studentów-sportowców ma na celu umożliwienie realizowania równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Obejmuje on dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej. Program zajęć dydaktycznych realizowany będzie w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta-sportowca.

Do udziału w projekcie uprawnione są uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci – zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące (spełniający kryteria opisane w dalszej części niniejszego dokumentu), a także studenci sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).

W rozstrzygniętej właśnie trzeciej edycji programu ze wsparcia skorzysta 562 osób z 38 uczelni. Wśród nich znalazło się dwóch studentów PANS w Chełmie.

Łączna wartość projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka realizowanego przez PANS w Chełmie wynosi 39 600,00 zł i obejmuje dofinansowanie 200 godzin dodatkowych zajęć dydaktycznych dla 2 studentów sportowców.

Organizatorem i podmiotem finansującym niniejsze zadanie jest Ministerstwo Edukacji i Nauki

Informacje o projekcie: