29 maja 2023
OgólnouczelnianeWyróżnione

Milionowa dotacja dla PANS w Chełmie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie jest jedną z 15-tu uczelni w Polsce, która otrzyma w 2023 r. dotację w ramach „Dydaktycznej inicjatywy doskonałości”. To już V edycja programu Ministra Edukacji i Nauki. Celem programu jest wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym.

Każda z wybranych uczelni zawodowych otrzyma 1 milion zł. Musiały one spełnić określone kryteria, takie jak:

• brak negatywnych ocen jakości kształceniana kierunkach studiów prowadzonych w uczelni wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2017-2022;
  • wynik monitoringu karier studentów i absolwentów studiów, osób ubiegających się o stopień doktora i osób, które uzyskały ten stopień, dotyczącego absolwentów studiów w uczelni, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów w roku 2020, w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu. Wynik monitoringu musi wskazywać, że względny wskaźnik zarobków absolwentów studiów pierwszego stopnia jest większy albo równy 0,73.

Środki z programu pozwolą uczelniom na jeszcze lepsze dostosowanie programu studiów do potrzeb regionalnych rynków pracy.

Uczelnie objęte dofinansowaniem:

Lista uczelni zawodowych, które otrzymały wsparcie w ramach programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości” w 2023 r.:

• Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
  • Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
  • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
  • Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku