6 lipca 2021
Wyróżnione

Milion zł na nowoczesne wyposażenie laboratoriów i zasobów bibliotecznych PWSZ w Chełmie!

W związku z dynamicznym rozwojem bazy dydaktyczno-laboratoryjnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie reprezentowana przez Rektora Uczelni – dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie zawarła Umowę z Ministrem Edukacji i Nauki, reprezentowanym przez Zastępcę Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Edukacji i Nauki Piotra Krasińskiego.

Przedmiotem umowy, dotyczącej przedsięwzięcia pn. „ Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości” jest wsparcie Uczelni w realizacji zadań mających na celu podniesienie jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Na realizację zadań w ramach przedsięwzięcia Uczelnia otrzyma dotację w wysokości 1 000 000 zł. Dzięki środkom zaktualizowane zostanie wyposażenie laboratorium fonetycznego Katedry Filologii oraz powiększeniu ulegnie, o aktualne źródła wiedzy fachowej, baza literatury specjalistycznej Katedry Stosunków Międzynarodowych. Ponadto wsparcie z ministerstwa zostanie wykorzystane na doposażenie laboratoriów m.in. automatyki i robotyki, maszyn i napędów elektrycznych, spawalnictwa, obróbki plastycznej, analityki chemicznej, diagnostyki samochodowej, obrabiarek CNC, obróbki cieplno-chemicznej.

Staramy się, by prowadzone na Uczelni zajęcia i ćwiczenia laboratoryjne dostosowane były do aktualnych potrzeb rynku pracy, wynikających z rozwoju technologii i konieczności tworzenia rzeczywistych warunków środowiska pracy. Stąd też nasza dbałość w nadążaniu za postępem technicznym oraz nowinkami nie tylko w szeroko rozumianej inżynierii, ale też wielu innych dziedzinach wiedzy – powiedział Rektor Uczelni dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie