8 grudnia 2022
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i Lotnictwa

Mechanicy lotniczy w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego i liniach SprintAir

1 grudnia 2022 r. studenci Mechaniki lotniczej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie mieli okazję odwiedzić 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Mińsku Mazowieckim oraz Linie Lotnicze SprintAir S.A.

Studenci obejrzeli eksponaty w izbie pamięci 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego i z zainteresowaniem wysłuchali ciekawego wykładu o jej historii i tradycji. Poznali także infrastrukturę bazy, m.in. hangar obsługowy. Odwiedzenie obiektu było możliwe dzięki mgr. inż. Andrzejowi Szarubce.

Drugim punktem wyjazdu mechaników lotniczych PANS w Chełmie była wizyta w siedzibie linii lotniczych SprintAir, w której studenci akademii odbywają praktyki obsługowe.
Inicjatorem obu wizyt był dr hab. inż. Jarosław Pytka, prof. PANS w Chełmie, towarzyszyli mu inż. Leszek Laskowski, inż. Wiesław Janowski oraz dr Wiesław Drabik.