11 stycznia 2023
Wyróżnione

List intencyjny o współpracy z Uniwersytetem Medycznym

10 stycznia br. JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie, któremu towarzyszyli Prorektorzy Uczelni – dr Beata Fałda oraz dr hab. Józef Zając, prof. PANS w Chełmie, podpisał list intencyjny o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, reprezentowanym przez Rektora UM w Lublinie prof. dra hab. n. med. Wojciecha Załuskę.

Przedmiotem porozumienia jest pomoc merytoryczna w zakresie uruchomienia przez Strony nowych kierunków studiów oraz wymiana doświadczeń w zakresie doskonalenia kształcenia na prowadzonych kierunkach, podnoszenie kwalifikacji kadry PANS w Chełmie i UM w Lublinie w zakresie symulacji medycznej, dydaktyki i informatyki, a także współpraca w zakresie działalności naukowej, w szczególności w zakresie realizacji wspólnych projektów badawczych, rozwojowych, organizacji konferencji i seminariów.

Istotnym elementem zawartym w liście intencyjnym są także działania w zakresie projektowania i przebudowy budynków akademickich.