18 października 2022
Aktualności UczelniInstytut NeofilologiiKatedra AnglistykiKatedra Slawistyki

Konferencja z okazji 20-lecia Filologii w strukturach szkolnictwa wyższego Chełma

11 października 2022 roku Instytut Neofilologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie z okazji swojego jubileuszu zorganizował Konferencję 20-lecia Filologii w strukturach szkolnictwa wyższego Chełma pn. „JĘZYK KLUCZEM DO ZROZUMIENIA KULTURY W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE.”

Gośćmi konferencji były władze Uczelni, włodarze Chełma, pracownicy naukowo-dydaktyczni, pedagodzy i nauczyciele oraz studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W świat filologii angielskiej oraz języków wschodniosłowiańskich wprowadzili słuchaczy zacni prelegenci: prof. Jonathan Luxmoore (Wlk. Brytania), prof. dr hab. Aleksander Glotov (Ukraina), prof. dr hab. Iryna Biskub, dr hab. Konrad Klimkowski, prof. UMCS, dr hab. Monika Sidor, prof. KUL, dr hab. Beata Siwek, prof. KUL, Brian Panasiak oraz gospodarz spotkania dyrektor Instytutu Filologii PANS w Chełmie dr Tomasz Zygmunt.