23 października 2023
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i Lotnictwa

Konferencja pn.”Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”

20 października 2023 r. w murach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa pn.”Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy OIP w Lublinie oraz Katedrę Budownictwa PANS w Chełmie. Wydarzenie honorowym patronatem objął Rektor Akademii prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska- Hrycko, Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz Związek Zawodowy „Budowlani”.

Uczestnikami konferencji byli przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele wielu instytucji związanych z budownictwem, osoby wykonujące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, studenci oraz uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Chełmie.

Konferencja dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa na budowie oraz błędów popełnianych na budowach na przykładach niewłaściwego zachowania uczestników procesu budowlanego.