5 października 2022
Aktualności UczelniInstytut NeofilologiiKatedra AnglistykiKatedra Slawistyki

Konferencja 20-lecia Filologii pn. „Język kluczem do zrozumienia kultury w zmieniającym się świecie”

Instytut Neofilologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie serdecznie zaprasza na Konferencję 20-lecia Filologii w strukturach szkolnictwa wyższego Chełma pn. „JĘZYK KLUCZEM DO ZROZUMIENIA KULTURY W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE.”
Plan Konferencji:
Godz. 10.00 – Słowo wstępne J.M. Rektora i otwarcie Konferencji
Godz. 10.30 – „Powstanie Instytutu w strukturach PWSZ Chełm” (Dyrektor Instytutu)
Godz. 10.45 – Wykład plenarny w języku polskim – Prof. Jonathan Luxmoore (Wlk. Brytania)
Godz. 11.15 – Wykład plenarny w języku polskim – Prof. dr hab. Aleksander Glotov (Ukraina)
ANGLISTYKA: Godz. 12.00 – 14.45
Prof. dr hab. Iryna Biskub: „Translation: Art or Craft (Towards metaphorical mapping in translation of political discourse)”
Godz. 13.00 – Przerwa
Godz. 13.30 – Kontynuowanie obrad
Prof. dr hab. Konrad Klimkowski: „Why is Translation Relevant: cultural, educational and professional contexts”
SLAWISTYKA: Godz. 12.00 – 14.45
Prof. dr hab. Monika Sidor: „Oryginał, dialog i tłumaczenie – Problemy kontaktów międzykulturowych i międzywyznaniowych w powieści Ludmiły Ulickiej”