16 stycznia 2024
Aktualności UczelniInstytut Neofilologii

Koncert „Raduj się, ziemio, raduj się”

Koncert „Raduj się, ziemio, raduj się” organizowany przez studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie pochodzących z Ukrainy odbył się w piątek 12 stycznia br.

Młodzież śpiewała kolędy oraz piosenki noworoczne w języku ukraińskim, polskim i angielskim. Zdolności wokalne oraz grę na instrumentach muzycznych przedstawili studenci Filologii słowiańskiej, Filologii angielskiej, Matematyki oraz Mechaniki i budowy maszyn.

Uczestnicy koncertu przyjechali studiować do Polski z różnych zakątków Ukrainy: Dniepr, Winnica, Iwano-Frankiwsk, Lwów. „Łączy nas wszystkich wspólna tradycja, język, ale podczas studiów również jesteśmy otwarci na poznawanie polskiej kultury i tradycji. Bardzo nam się podobają te bożenarodzeniowe” – twierdzą studenci z Ukrainy.