15 czerwca 2021
Wyróżnione

Kolejny samolot PWSZ w Chełmie!

W ub. tygodniu Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie gościł przedstawicieli Zarządu Województwa Lubelskiego – Wicemarszałka  Województwa Lubelskiego Zbigniewa Wojciechowskiego, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda oraz Skarbnika Województwa Bożenę Szydło. Podczas spotkania podpisana została umowa o dofinansowanie zakupu samolotu szkoleniowego klasy COMPLEX dla PWSZ w Chełmie. Uczelnia otrzyma  na ten cel dotację w wysokości 750 000 zł.

– Cieszymy się, że kolejny nowoczesny samolot wzbogaci naszą flotę i co ważne, zakup będzie wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Obecnie w jej skład wchodzi 13 statków powietrznych, w tym m.in. samoloty AT3 R100, Tecnam P2006, Cessna 172 S oraz  wyposażone we współczesną awionikę Cessny 152. Mogę śmiało powiedzieć, że od kilku lat nasze działania, czyli sukcesywnie unowocześniana flota oraz nowo budowana sztuczna droga startowa, którą już niedługo oddamy do użytku, konsekwentnie budują markę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie jako najlepszego w Polsce ośrodka kształcenia lotniczego oraz prawdziwego ambasadora Lubelszczyzny – powiedział prof. Tofil.