4 kwietnia 2023
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

IV edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

4 kwietnia br. w PANS w Chełmie odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, zorganizowanego przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie oraz Katedrę Zarządzania Bezpieczeństwem Narodowym. Patronem honorowym konkursu był JM Rektor dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, profesor PANS w Chełmie.

Konkurs został przeprowadzony w formie on-line dla dwóch kategorii uczestników: uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Celem konkursu jest popularyzacja postaw patriotycznych wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań dotyczących wiedzy na temat systemu bezpieczeństwa oraz obronności państwa.  Ma on za zadanie rozwijać wiedzę z zakresu edukacji obywatelskiej  oraz wiedzy z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem.

Udział w konkursie  wzięło niemal 80  uczniów szkół ponadpodstawowych z obszaru Miasta Chełm oraz powiatu: chełmskiego, krasnostawskiego i hrubieszowskiego oraz blisko 50 studentów.

Laureaci IV edycji – uczniowie

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych  laureatami IV Konkursu zostali:

• miejsce I – Krzysztof Płaszczewski – Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie
  • miejsce II – Mrozowski Marcin  – Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie
  • miejsce III – Smyl Maciej, Łydzińska Kamila – Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie

Laureaci IV edycji – studenci

W kategorii studenci laureatami IV Konkursu zostali:

• miejsce I – Tomasz Luty
  • miejsce II – Paulina Szabelska
  • miejsce III – Weronika Sikorska

studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

W związku z zakończeniem konkursu i wyłonieniem laureatów  informujemy, iż nagrody przewidziane w regulaminie za zajęcie miejsca od I do III zostaną wręczone w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie przy ul. Pocztowej 54.
Termin wręczenia nagród zostanie ustalony i podany do wiadomości Laureatów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w roku 2024.