10 stycznia 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Dyplom uznania za pomoc uchodźcom z Ukrainy

Miło nam przyjąć słowa uznania i szacunku za postawę na rzecz zaangażowania w pomoc niesioną uchodźcom z Ukrainy, które złożył w imieniu Samorządu Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek na ręce JM Rektora dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PANS w Chełmie.

– Jestem dumny ze wszystkich pracowników i studentów Uczelni, zaangażowanych w pomoc uchodźcom uciekającym z Ukrainy. Jako społeczność akademicka zdaliśmy celująco ten trudny egzamin z ofiarności, poświęcenia i człowieczeństw. Jestem pod ogromnym wrażeniem młodych ludzi, odpowiadających na każdy apel, dyżurujących nocami na dworcu, prowadzących liczne zbiórki czy udzielających nieocenionego wsparcia językowego na rzecz uchodźców zza wschodniej granicy – powiedział Rektor.