11 kwietnia 2024
OgólnouczelnianeWyróżnione

DRZWI OTWARTE PANS W CHEŁMIE 2024

DRZWI OTWARTE PANS W CHEŁMIE 2024 jak co roku zgromadziły tłumy uczniów z Chełma i regionu.

Na zgromadzonych tak licznie gościach duże wrażenie zrobiły atrakcyjne prezentacje 13 kierunków i 39 specjalności. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady m.in. Katedry Stosunków Międzynarodowych, Slawistyki, Matematyki, Dietetyki i Żywienia Zbiorowego, prezentacja zawodu Mechanika lotniczego i Dyspozytora lotniczego, autorski wykład studentów Pilotażu i wiele innych.

Ciekawymi pokazami i prezentacjami praktycznymi zachęcali przybyłą młodzież także wykładowcy i studenci kierunku Rolnictwo, którzy przegotowali dodatkowo piękne wiosenne dekoracje. Kolorowo i gwarnie zrobiło się po wkroczeniu najmłodszych uczestników wydarzenia – przedszkolaków, których do swoich pokazów i warsztatów zaprosiła Pedagogika oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Studenci i wykładowcy Centrum Studiów Inżynierskich prezentowali zaś sprzęty i urządzenia CSI oraz symulator lotu z Akademickiego Portu Lotniczego.

Przed kampusem Uczelni zagościły ze swoimi stoiskami i wozami służby mundurowe (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Pożarna, 19 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej), zaproszone przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie. Oblegane przez  młodzież był również symulator dachowania i symulator wybuchu poduszki powietrznej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz stanowisko dydaktyczno-pomiarowe mikrosilnika turboodrzutowego GMT 140 z Katedry Mechaniki i Budowy Maszyn.

Spektakularną niespodzianką przygotowaną przez Koło Nauk Medycznych był przyjazd karetki pogotowia i bardzo realistyczny pokaz z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych. Jednocześnie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej odbywało się szereg pokazów prezentujących zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta, najnowszy niezbędny sprzęt medyczny, system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych, itd.

W budynkach i kampusie Uczelni odbywały się tego dnia różnorodne wykłady tematyczne oraz ponad 50  różnorodnych warsztatów, pokazów i prezentacji wszystkich kierunków i specjalności. Uczniowie mieli również cenną możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy ze studentami wybranych kierunków.

Goście, opuszczający ten bogaty w atrakcje i doświadczenia dzień w gościnnych murach Akademii, podkreślali atrakcyjną ofertę  edukacyjną, przyjazną atmosferę i świetne przygotowanie wydarzenia.