5 maja 2021

Dostęp testowy do bazy Cinhal

Do 31 lipca 2021 roku użytkownicy sieci uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, mogą korzystać z bezpłatnego, testowego dostępu do bazy z zakresu pielęgniarstwa CINAHL Complete. Logowanie do bazy jest możliwe także z urządzeń mobilnych oraz z komputerów domowych. Potrzebne dane do logowania można uzyskać w bibliotece uczelnianej, e-mail: biblioteka@panschelm.edu.pl

Wejście do bazy:

CINAHL Complete jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.400 i zawiera ponad 5 miliona rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst około 1.400 czasopism indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku. Oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne.