18 października 2022
Aktualności UczelniInstytut Nauk Medycznych

Akredytacja na prowadzenie kierunku Pielęgniarstwo II stopnia

Minister Zdrowia decyzją z dnia 3 października 2022 roku udzielił Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie akredytacji na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo na okres pięciu lat.

Uczelnia uzyskała wcześniej certyfikat Ministra Zdrowia na prowadzenie tychże studiów. Poprzedziła ją ocena Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych poświadczająca spełnienie przez naszą Uczelnię wymaganych standardów kształcenia pielęgniarek.

Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są od roku 2020, a w roku 2022 PANS w Chełmie opuściła pierwsza grupa około 100 absolwentek i absolwentów.

Kształcenie pielęgniarek na poziomie studiów magisterskich jest odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie kadry pielęgniarskiej na perspektywiczne potrzeby rynku pracy i rosnące wymogi nowoczesnego systemu ochrony zdrowia.

Podjęcie studiów magisterskich w PANS w Chełmie to zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie, zgodnie z najnowszymi standardami kształcenia oraz z dyrektywami unijnymi. Uczelnia zapewnia studentom wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, nowocześnie wyposażone pracownie i laboratoria zawodowe oraz możliwość zdobywania doświadczenia w warunkach miejsca pracy.

Uzyskany tytuł magistra i dyplom są uznawane w Unii Europejskiej.