26 sierpnia 2024
Instytut Nauk Medycznych

Rekrutacja trwa!- Zapraszamy na Pielęgniarstwo i Położnictwo

Powstały w 2014 roku INSTYTUT NAUK MEDYCZNYCH przy ul. Wojsławickiej 8B w Chełmie wyposażony jest w Pracownię umiejętności pielęgniarskich, Pracownię anatomii i fizjologii oraz Pracownię badań fizykalnych i Podstaw ratownictwa medycznego.

W 2021 roku Instytut wzbogacony został o nowoczesne MONOPROFILOWE CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ zlokalizowane przy ul. Pocztowej 52 w Chełmie. Nowoczesne sale ćwiczeniowe oraz najwyższej jakości sprzęt do treningów w warunkach symulowanych to wizytówka MCSM.

W Centrum działają sale: symulacji wysokiej wierności, sale do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie ALS, do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie BLS, do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, ćwiczeń umiejetności technicznych, pomieszczenie kontrolne oraz sala egzaminacyjna OSCE.

Pracownie pielegniarskie i położnicze wyposażone zostały w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta, najnowszy niezbędny sprzęt medyczny oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych. Wszystko to pozwala studentom doświadczać i uczyć się reagować w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistości.

Obecnie trwa budowa nowej siedziby INSTYTUTU NAUK MEDYCZNYCH przy ul. Batorego w Chełmie. Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek z aulami dydaktycznymi i najnowocześniejszymi laboratoriami specjalistycznymi będzie służył studentom I stopnia Pielegniarstwa i Położnictwa oraz II stopnia Pielęgniarstwa, a w przyszłości także innych kierunków studiów z obszaru nauk medycznych.