24 czerwca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i Lotnictwa

Studenci MECHANIKI LOTNICZEJ z wizytą w siedzibie LOT oraz LOT Aircraft Maintenance Services

Siedziba Polskich Linii Lotniczych LOT oraz LOT Aircraft Maintenance Services była celem wyjazdu studentów II roku Mechaniki i budowy maszyn o specjalności Mechanika Lotnicza.

Studenci w ramach spotkania, mieli okazję podpatrzeć jak wygląda praca mechanika lotniczego na hangarze obsługowym. Przewodnikiem i opiekunem był absolwent kierunku MBiM o specjalności Mechanika Lotnicza w PANS – Damian Czarnecki.

Na hangarze obsługowym uczestnicy wyjazdu oglądali prace serwisowe na samolocie Embraer serii 190/195, zapoznali się z budową silnika turbinowego oraz zajrzeli do wnętrza samolotu poprzez luki obsługowe. Dodatkową ciekawostką była możliwość zaobserwowania samolotu Boeing 787 Dreamliner podczas prac.

Bardzo miłym akcentem okazała się możliwość rozmowy z Dyrektorem Departamentu Techniki w LOT Panem Krzysztofem Krolakiem, który opowiedział studentom na czym polega praca w Departamencie Techniki i jakie warunki trzeba spełnić, by móc w przyszłości aplikować do pracy w nim.