19 czerwca 2024
Aktualności UczelniKatedra Stosunków Międzynarodowych

Wykład o rosyjskiej dywersji psychologicznej

W miniony piątek, 14 czerwca, gościliśmy w naszej Uczelni p. Witolda Pizło z firmy Vega-Intelligence, który podzielił się nami swój ekspercką wiedzą z zakresu dywersji psychologicznej. Wygłosił prelekcję pt. „Rosyjskie strategiczne operacje dywersji psychologicznej”.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat współczesnych strategii dezinformacyjnych. W wykładzie uczestniczył Senator RP prof. PANS dr hab. Józef Zając, Prorektor ds. Rozwoju. Prelekcji wysłuchali też zaproszeni goście, w tym przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i środowiska edukacyjnego Chełma (I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chełmie), jak również licznie przybyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku, działającego przy PANS w Chełmie, studenci i absolwenci stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa wewnętrznego i filologii słowiańskiej.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również dr Tetyana Strutynska z Katedry Stosunków Międzynarodowych Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Vasyla Stefanyka z Iwano-Frankiwska – naszego wieloletniego partnera z ukraińskiego środowiska akademickiego – oraz p. Yaroslava Gogol – radna obwodu iwanofrankiwskiego.

Organizatorami wykładu byli:

• Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych PANS w Chełmie