14 maja 2024

Współpraca z Zakładem Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz

W dniu 19 marca 2024 roku Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie reprezentowana przez JM Rektora – prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusza Tofila podpisała porozumienie o współpracy ze Zakładem Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz reprezentowaną przez właściciela Wojciecha Trykacza.

Celem niniejszego Porozumienia jest rozwijanie i pogłębianie wzajemnej współpracy, rozszerzanie osiągnięć, zapewnienie wysokiego poziomu studiów i rozwoju badań naukowych i prac rozwojowych, zapewnienie wymiany doświadczeń.

Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz w jego obecnym kształcie jest wynikiem ciągłego rozwoju technologicznego konsekwentnie wprowadzanego przez właściciela firmy. Nowa hala produkcyjna wyposażona jest w nowoczesne maszyny do produkcji prefabrykatów betonowych – nie tylko studni kanalizacyjnych, ale również komór wielkogabarytowych i innych indywidulanych rozwiązań technologicznych. Dwie ponad dwudziestotonowe suwnice umożliwiają prefabrykację dużych elementów bez konieczności wykorzystania dźwigów samojezdnych.
W ramach powyższego Porozumienia przedstawiciele PANS w Chełmie odwiedzili Zakład Wyrobów Betonowych w celu omówienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem a Uczelnią. Z ramienia uczelni w spotkaniu uczestniczyli dr inż. Lucjan Gazda oraz Piotr Różański, kierownik ds. Badań i Rozwoju.