W styczniu br. Kierownik ds. Badań i Rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie Piotr Różański gościł w firmie Prosolutions, gdzie zostały zaprezentowane możliwości najnowszej technologii druku PolyJet. Celem wizyty było zapoznanie się z parkiem maszynowym firmy oraz specjalistycznym oprogramowaniem stosowanym w procesie projektowania wyrobów z różnych materiałów.
Drukarka 3d PolyJet to wyjątkowe narzędzie do produkcji gładkich, bardzo dokładnych prototypów, części i narzędzi. Dzięki możliwości wydruku z warstw o wysokości jedynie 16 lub 30 mikronów, projekty stworzone w PolyJet odwzorują nawet najtrudniejsze modele z niespotykaną dokładnością.
Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, ale zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.
Materiały PolyJet, które obejmują 20 fotopolimerów różniących się między sobą zastosowaniem, kolorem i właściwościami mechanicznymi, nieprzezroczyste i sztywne, imitujące gumę, przezroczyste, inżynierskie oraz medyczne – dzięki uprzejmości Prosolutions zaprezentowano na fotografiach oraz w krótkim filmie.
Film pokazuje najnowszy druk przedstawiający model wątroby z guzem.